YÜREĞİR 2 YENİ SPOR SAHASINA DAHA KAVUŞTU

Yenidoğan ve Yunus Emre Mahallelerine 2 adet spor tesisi inşaatını tamamladı. Yeni tesislerle birlikte Yüreğir'de spor tesisi sayısı 24'e çıktı.

Yenidoğan Mahallesi'ne yapılan spor kompleksi içerisinde basketbol sahası, futbol sahası, fitnıs alanı, çocuk oyun alanı, idari binadan oluşuyor Toplam alan 6 bin metrekare. Yunus Emre Mahallesi'ne 2 bin 500 metre alan üzerine yapılan spor kompleksi içerisinde ise basketbol sahası, futbol sahası ve idari bina bulunuyor.

Gençleri sokağın olumsuz koşullarından uzaklaştırıp spor yapmalarını sağlamak amacıyla Yüreğir'i spor tesisleriyle donattıklarını belirten Başkan Çelikcan, uygun alan bulunduğunda yenilerini yapmaya devam edeceklerini belirtti.

“SAHALARIMIZ GENÇLERİMİZİN HİZMETİNDE”

Açılan spor tesislerin gençlerimizin hizmetinde olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan; "Yüreğirli gençlerimiz rahat ve temiz ortamlarda, bu spor tesislerinde rahatça sporlarını yapabileceklerdir. Gençlerimiz bu spor tesislerinde spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzaklaşacaktır. Gençlerimizi spora yönlendirmek en önemli amacımız. Bunun için Yüreğir'de her mahalleye bir spor tesisi sloganı ile spor tesisleri yapıyoruz. Gençlerimizin spor tesislerine ulaşmalarını kolaylaştırıyor ve spor yapmalarına yardımcı oluyoruz. Gençlerimizi spora yönlendirerek sokağın olumsuz koşullarından uzak tutmak istiyoruz.'' şeklinde konuştu.