YÜREĞİR KÜLTÜR EVLERİNDE EĞİTİM SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde ve 11 kültürevlerinde eğitim seferberliği devam ediyor. Eğitimler kapsamında Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Dr. Satı Sanberk, çocuklar ve ailelerine yönelik; Ergen Psikolojisi, Sınav Kaygısı, Stres Yönetimi ve Aile İçi İletişim konulu bir seminer verdi. 

AK Parti iktidarı ile Türkiye'de belediyecilik anlayışının değiştiğini devrim niteliğinde kararlar alındığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan; ''Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan her alanda olduğu gibi yerel yönetimlerde de Türkiye'yi çağ atlatmıştır. İnsana dokunan sosyal sorumluluk projelerinin önünü açarak böyle güzel etkinliklerin önünü açmıştır. Bu sayede binlerce öğrencimize hizmet verebiliyoruz.'' şeklinde konuştu.

Özellikle dar gelirli ailelerimizin çocuklarına yönelik olarak düzenlenen ders takviye kurslarından çok güzel sonuçlar aldıklarını belirten Başkan Çelikcan; ''Ortaokul ve Lise öğrencilerimize yönelik olarak düzenlenen kurslar sayesinde çocuklarımız çok güzel okullara yerleştiler. Çocuklarımıza fırsat verildiğinde neleri başarabileceklerini gördük. Birçok çocuğumuz kültürevlerinde aldıkları eğitimlerle hayatını olumlu yönde etkileyecek okullara girdiler. Ben buradan başta öğretmenlerimiz olmak üzere bizimle işbirliği yapan Halk Eğitim Müdürlükleri ve Milli Eğitim camiamıza teşekkür ediyorum. Düzenlenen seminerlerle de ailelerimizle bir araya geliyoruz. Onların eğitilmesine yardımcı oluyoruz.'' dedi.

Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Dr. Satı Sanberk, Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezinde, kültürevlerinde eğitim gören çocukların velileri ile bir araya geldi. Ailelere ergen psikolojisi, sınav kaygısı, stres yönetimi ve aile içi iletişim konularında açıklamalarda bulundu. Çocukların ve gençlerin aileleriyle ve genel anlamda yaşadığı sorunlar ve tedavi yöntemi hakkında velilere bilgiler sundu. Başkan Çelikcan, Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Dr. Satı Sanberk'e kültürevlerinde üretilen tablo hediye etti.