Mahmut Çelikcan | Başkanın Mesajı

Sevgili Adanalılar,

 

2009 yılında ‘ Halka Hizmet Hakk’a Hizmettir’ anlayışı ile Yüreğir’e yüreğimizi koyarak çıktığımız bu yolda, dur-durak bilmeden, gece-gündüz demeden ‘Her yeni gün, yeni bir hizmet’ anlayışı ile çok çalıştık.

 

30 Mart 2015 yerel seçimlerinde gösterdiğiniz teveccühle, doğru yolda ilerlediğimizi teyit ettik. şimdi, üzerimizdeki sorumluluğun daha çok farkında olarak, yüksek standartlara çektiğimiz hizmet anlayışımızı daha yükseğe taşıma sözü veriyoruz.

 

Binlerce yıldır medeniyetlere anayurt, Lokman Hekim’e ve nice muhterem zata memleket olmuş Yüreğir’in bereketli toprakları üzerinde hayat sürmek, her birimiz için büyük bir mutluluk olmalı. insanı, ağacı, toprağı velhasıl tüm mahlûkatı, Yunus’un ‘Yaratılanı Sev, Yaradan’dan Ötürü’ deyişindeki anlayış ile kucaklıyoruz.

 

Birinci dönemimizde olduğu gibi, Yüreğir’in gelişimi ve değişimi için start verdiğimiz projelerimize sayısız yeni proje ile hız verdik. Vatandaşımızın hak ettiği şekilde hizmet alma imkânına kavuşması amacıyla, projelerimiz gün geçtikçe çeşitlenip arttı. Bir yandan caddeleri, sokakları güzelleştirerek kentin çehresini yeniledik, diğer yandan sizlerin binlerce yıllık geleneklerine, dini ve toplumsal değerlerine önem veren hizmet politikalarını benimsedik. Bu topraklarda refah ve huzurlu bir hayat için birlikte yaşamı destekleyen toplumsal projelere hız verdik. 8 yılda Yüreğir’i ayağa kaldırdık. Yüreğir, köhnemiş ve hak etmediği görüntüsünden sıyrılıp, artık gelecek 10 yılın en modern kentlerinden biri olmaya aday…